Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa dzikie wyrzucenie opon samochodowych grozi 500 zł mandatu, a można je oddać przecież za darmo

Za dzikie wyrzucenie opon samochodowych grozi 500 zł mandatu, a można je oddać przecież za darmo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 listopad 2022 00:32

Sezon wymiany opon z letnich na zimowe trwa w najlepsze, natomiast możemy zaobserwować zużyte opony wyrzucane na dziko, niekiedy porozrzucane przy samych domach. Komunikaty ze Straży Miejskiej pokazują, że kara 500 zł jest realna, kilka tygodni temu ktoś myślał, że jak wyrzuci do lasu to nikt się nie dowie, a został uchwycony przez fotopułapkę. Miasto stawia obecnie przede wszystkim na edukację.

 

Każdy właściciel nieruchomości ujętej w miejskim systemie odpadowym może w ciągu roku bezpłatnie oddać do 8 opon do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów, które w Bydgoszczy są trzy: przy Ołowianej, Jasinieckiej i Inwalidów. Nie można jednak pozostawiać opon wraz z innymi odpadami np. pod wiatą przystankową.

 

Miejska spółka ProNatura na przystankach autobusowych, z użyciem elektronicznych ekranów prowadzi kampanie informacyjną, w ramach której informuje się mieszkańców o tym, że mogą rocznie oddać do 8 opon  bezpłatnie.  Powyżej tego limitu opłaty nie są specjalnie wielkie, w Polsce to średnio od 5 do 20 zł za sztukę - co jest na pewno znacznie mniej niż 500 zł kara.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu