Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa dzikie wyrzucenie opon samochodowych grozi 500 zł mandatu, a można je oddać przecież za darmo

Za dzikie wyrzucenie opon samochodowych grozi 500 zł mandatu, a można je oddać przecież za darmo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 listopad 2022 00:32

Sezon wymiany opon z letnich na zimowe trwa w najlepsze, natomiast możemy zaobserwować zużyte opony wyrzucane na dziko, niekiedy porozrzucane przy samych domach. Komunikaty ze Straży Miejskiej pokazują, że kara 500 zł jest realna, kilka tygodni temu ktoś myślał, że jak wyrzuci do lasu to nikt się nie dowie, a został uchwycony przez fotopułapkę. Miasto stawia obecnie przede wszystkim na edukację.

 

Każdy właściciel nieruchomości ujętej w miejskim systemie odpadowym może w ciągu roku bezpłatnie oddać do 8 opon do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów, które w Bydgoszczy są trzy: przy Ołowianej, Jasinieckiej i Inwalidów. Nie można jednak pozostawiać opon wraz z innymi odpadami np. pod wiatą przystankową.

 

Miejska spółka ProNatura na przystankach autobusowych, z użyciem elektronicznych ekranów prowadzi kampanie informacyjną, w ramach której informuje się mieszkańców o tym, że mogą rocznie oddać do 8 opon  bezpłatnie.  Powyżej tego limitu opłaty nie są specjalnie wielkie, w Polsce to średnio od 5 do 20 zł za sztukę - co jest na pewno znacznie mniej niż 500 zł kara.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu