Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPatostreamer, lider ,,kamratów” Wojciech O. trafił na pół roku do więzienia. Do pierwszy wyrok odsiadki

Patostreamer, lider ,,kamratów” Wojciech O. trafił na pół roku do więzienia. Do pierwszy wyrok odsiadki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 listopad 2022 13:30

O działalności patostreamera Wojciecha O., który nie kryje swojej sympatii wobec reżimów Putina i Łukaszenki, kilka razy było głośno w Bydgoszczy. Niestety pomimo zamieszkiwania przez niego w Warszawie, do wybryków Bydgoszczy dochodziło dość regularnie. Są one przedmiotem spraw karnych, jak się okazuje Wojciech O. usłyszał już prawomocny wyrok za publiczne nawowyłanie do zabójstwa, za co najbliższe 6 miesięcy spędzi w więzieniu.

Pierwszy raz o Wojciechu O. w Bydgoszczy zrobiło się pod koniec maja 2021 roku, gdy pod ratuszem zaatakował białoruskiego opozycjonistę, a potem w internecie odgrażał się jemu w publicznym patostreamie. Wojciech O. wykrzykiwał wówczas na bydgoskiej starówce ,,Niech żyje Putin i Łukaszenka”. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zarzuty postawiła natomiast prokuratura z Kalisza (włączając je do sprawy procesu karnego za spalenie statutów kaliskich w listopadzie ubiegłego roku). W styczniu 2022 roku Wojciech O. podczas wiecu na Starym Rynku w Bydgoszczy zapowiedział, że będzie zabijał posłów, którzy zagłosują za zaostrzeniem obostrzeń pandemicznych. Kilka dni później został zatrzymany, aby kolejne miesiące spędzić w areszcie. W tej sprawie sprawę karną prowadzi bydgoski sąd, który zgodził się go zwolnić w zamian z dozór policyjny – Wojciech O. musi się meldować na komendzie przy ulicy Wilczej w Warszawie.

 

W ramach dozoru do bydgoskiej sprawy O. zgłosił się we wtorek 1 listopada, z komendy już jednak nie wyszedł. Okazało się, że 18 sierpnia Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa skazał go za publiczne nawoływanie do zabójstwa na karę 6 miesięcy więzienia, z racji tego, że nie stawiał się on do odbycia wyroku, to został zatrzymany na warszawskim komisariacie. Nie ujawniono dokładnie kiedy i w jakich okolicznościach Wojciech O. dopuścił się przestępstwa nawoływania do zabójstwa.

 

W toku są inne procesy karne, w tym wspomniany bydgoski i kaliski, stąd też kara Wojciecha O. może znacznie ulec zwiększeniuu.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu