Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkaniec Kapuścisk w zaparte twierdził, że nie palił meblami. Teraz stanie przed sądem

Mieszkaniec Kapuścisk w zaparte twierdził, że nie palił meblami. Teraz stanie przed sądem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 listopad 2022 13:53
Materiały Straży Miejskiej Materiały Straży Miejskiej

Sezon grzewczy się rozpędza, a wraz z nim powróci problem smogu, w tym roku może być on szczególny za sprawą dużej ilości węgla słabszej jakości na rynku. Problemem są też osoby spalające niedozwolone przedmioty -w październiku bydgoska Straż Miejska przeprowadziła 110 kontroli palenisk, które wykazały 31 przypadków spalania odpadów – zakończyły się one 30 mandatami i jedną sprawą skierowaną do sądu.

5 października Straż Miejska przeprowadziła kontrolę na Kapuściskach, z komina jednego budynków ulatniały się podejrzane substancje, na dodatek obok znajdowały się stare meble co mogło snuć podejrzenie, że są one spalane. Mieszkaniec twierdził, że spala jedynie czyste drewno i szedł w zaparte, że nie pali starymi meblami. Strażnicy pobrali z jego paleniska próbkę popiołu do analizy. Z uwagi na to, że przy samym piecu znajdowały się stare meble, funkcjonariusze chcieli ukarać właściciela mandatem, którego przyjęcia jednak odmówił, co oznacza skierowanie sprawy do sądu.

 

Na wyniki analiz się trochę czeka, pojawiły się one pod koniec miesiąca wykazując spalanie m.in. tworzy sztucznych, elektroniki czy gwoździ. Oprócz nałożenia grzywny Straż Miejska domaga się też zwrotu kwoty 602 zł jako kosztów przeprowadzenia analizy.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu