Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUkraina dostała francuskie pociski manewrujące. Spekuluje się, że mogą być dostosowywane do ukraińskich myśliwców w Bydgoszczy

Ukraina dostała francuskie pociski manewrujące. Spekuluje się, że mogą być dostosowywane do ukraińskich myśliwców w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 listopad 2022 07:23

Francja i Wielka Brytania przekazały Ukrainie pierwsze francuskie pociski manewrujące Storm Shadow, które mogą pozwolić uderzać Ukraińcom na tyłach wrogach. Użycie tych pocisków znacznie wzmocniło by możliwości ukraińskiego wojska, na razie jednak jest to niemożliwe, bowiem na dzisiaj Ukraińcy nie dysponują odpowiednimi myśliwcami do ich przenoszenia.

Jest pomysł, aby dostosować do przenoszenia Storm Shadow myśliwców Su-24M, którymi dysponują Ukraińcy. W ukraińskich i białoruskich mediach pojawiają się informację, że pomóc mają w tym polscy eksperci związani z Polską Grupą Zbrojeniową. Taką informację podaje chociażby niezależne białoruskie medium Nexta. Te informacje są też przedrukowywane przez anglojęzyczne media.

 

Według spekulacji myśliwce Su-24M do wykorzystania francuskich mogłyby dostosowywać Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy lub zakłady w Warszawie, bądź w Mielcu. Te lokalizacje pojawiają się też w publikacjach medialnych.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

  Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

Wiadomości z regionu