Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUkraina dostała francuskie pociski manewrujące. Spekuluje się, że mogą być dostosowywane do ukraińskich myśliwców w Bydgoszczy

Ukraina dostała francuskie pociski manewrujące. Spekuluje się, że mogą być dostosowywane do ukraińskich myśliwców w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 listopad 2022 07:23

Francja i Wielka Brytania przekazały Ukrainie pierwsze francuskie pociski manewrujące Storm Shadow, które mogą pozwolić uderzać Ukraińcom na tyłach wrogach. Użycie tych pocisków znacznie wzmocniło by możliwości ukraińskiego wojska, na razie jednak jest to niemożliwe, bowiem na dzisiaj Ukraińcy nie dysponują odpowiednimi myśliwcami do ich przenoszenia.

Jest pomysł, aby dostosować do przenoszenia Storm Shadow myśliwców Su-24M, którymi dysponują Ukraińcy. W ukraińskich i białoruskich mediach pojawiają się informację, że pomóc mają w tym polscy eksperci związani z Polską Grupą Zbrojeniową. Taką informację podaje chociażby niezależne białoruskie medium Nexta. Te informacje są też przedrukowywane przez anglojęzyczne media.

 

Według spekulacji myśliwce Su-24M do wykorzystania francuskich mogłyby dostosowywać Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy lub zakłady w Warszawie, bądź w Mielcu. Te lokalizacje pojawiają się też w publikacjach medialnych.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu