Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStacje Osowa Góra i Okole nie powstaną z powodów technicznych

Stacje Osowa Góra i Okole nie powstaną z powodów technicznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 listopad 2022 00:23

W ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 zaplanowano modernizację stacji kolejowej Bydgoszcz Osowa Góra oraz powstanie nowej, którą nazwano Bydgoszcz – Okole.

Prace inwestycyjne w zakresie przystanków Bydgoszcz Osowa Góra oraz Bydgoszcz Okole, w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, nie zostaną zrealizowane z przyczyn technicznych – poinformował nas rzecznik PKP PLK.

 

Jak wynika z dokumentów stacja Bydgoszcz Okole miała powstać na linii kolejowej nr 18 i kosztować 12 mln zł, czyli byłaby to zupełnie nowa stacja zlokalizowana, gdzieś w okolicach Czarnej Drogi.

 

Z informacji dotychczas się pojawiających mowa była o modernizacji Osowej Góry do 2024 roku, jako kolejnej stacji po Bydgoszcz Zachód, gdzie dworzec jest obecnie w trakcie prac budowlanych.

 

Okole może zyskać natomiast stację na Węźle Zachodnim, jest plan, aby w ramach modernizacji linii kolejowej nr 131 powstała stacja w tym miejscu, przy ulicy Grunwaldzkiej, nieopodal ulicy Bronikowskiego. Zapowiedzi PKP PLK mówią o planie na 2027 rok.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu