Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBp. Włodarczyk: To próba zdegradowania wielkiego Polaka

Bp. Włodarczyk: To próba zdegradowania wielkiego Polaka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 13 listopad 2022 00:56

W ostatnim czasie nasiliły się głosy podważające świętość Jana Pawła II, który jest także honorowym obywatelem Bydgoszczy. Pokłosiem dokumentu medialnego był chociażby wniosek złożony przez bydgoskich działaczy Lewicy do Rady Miasta o pozbawienie św. Jana Pawła II honorowego obywatelstwa, a także do władz województwa o pozbawienie go honorowego patronatu nad kujawsko-pomorskim. Do tych wypowiedzi odniósł się w czasie sobotniej homilii (5 listopada) bp. Krzysztof Włodarczyk.


Sam wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa zdobył większą sławę medialną niż praktyczną, bowiem już na sesji Rady Miasta Bydgoszczy w dniu 26 października wiceprezydent Mirosław Kozłowicz, współprzewodniczący struktur Nowej Lewicy w Bydgoszczy, odciął się wyraźnie w imieniu tej formacji politycznej od autorów listu.

 

Biskup Krzysztof Włodarczyk całą tą burzę skomentował później 5 listopada w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, w czasie Mszy Świętej sprawowanej dla Wojowników Maryi - Zatrzymujemy się w tym miejscu, by przypomnieć sobie o Janie Pawle II w kontekście ataków, które się nasiliły. Są one próbą zdegradowania wielkiego rodaka, dzisiaj świętego Jana Pawła II.

 

- Taki zmasowany atak, aby odciąć ten autorytet, aby odciąć nas od tego bogactwa jego nauczania. Aby nas potem przez to złamać na drodze wiary – podkreślał bp. Włodarczyk, następnie skupiając się na tym jak swoją misję papież Polak poświęci Matce Bożej - Zaraz przyjęciu imienia powiedział takie słowa: ,,Bałem się przyjąć ten wybór, ale zrobiłem to w całkowitym zaufaniu do jego matki Maryi”

 

- Jan Paweł II rozpoczął swój pontyfikat, że będzie czuwała nad nami Maryja i poprowadzi go zgodnie z wolą Boga” - przypomniał bp. Włodarczyk, nawiązując też do 13 maja 1981 roku, gdy w czasie zamachu na jego życie został postrzelony - Wówczas nałożyły się na siebie dwa twierdzenia, które okazały się kluczem do odczytania Bożego szyfru. Jedno: „Za przyczyną Matki Bożej życie zostało mi na nowo darowane”. I drugie: „Zrozumiałem, że jedynym sposobem ocalenia świata od wojny, ocalenia od ateizmu, jest nawrócenie Rosji zgodnie z orędziem z Fatimy”. Papież wiedział już, że ocaliła go Pani Fatimska. Więcej, wiedział, że żyje po to, by wypełnić Jej żądanie.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu