Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPark&Ride na Rondzie Kujawskim jak na razie z najlepszym debiutem

Park&Ride na Rondzie Kujawskim jak na razie z najlepszym debiutem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 listopad 2022 09:53

We wtorek 15 listopada do użytku zostały oddane dwa kolejne parkingi typu Park&Ride zlokalizowane przy Rondzie Kujawskim oraz w Lesie Gdańskim. Dwa tygodnie wcześniej wystartował parking przy Węźle Zachodnim, który przez większą część czasu stoi pusty, jedynie niedzielne Msze przyciągają pojedyncze samochody. Nie zwiastowało to również powodzenia kolejnym parkingom.

O ile w Lesie Gdańskim pierwszy dzień prezentował się fatalnie, to Rondo Kujawskie wypadło już nieco lepiej. Co prawda 3-5 zaparkowanych w danym momencie pojazdów to przy skali inwestycji widok bardzo niezadowalający, to na tle wspomnianych dwóch innych lokalizacji wypada zdecydowanie lepiej. Obserwując przez jakiś czas ten parking widzimy rotację użytkowników, stąd też pierwszego dnia z jego usług mogło skorzystać nawet kilkanaście lub więcej osób.

 

Idea Park&Ride zakłada, że w cenie opłaty za parkowanie możemy bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej, z tego powodu parkowanie rozpoczyna się od 6 zł za pierwszą godzinę co jest bardzo wysoką stawką, jednak kolejne godziny są już stosunkowo tanie, bowiem kolejne 5 godzin wyjdzie łącznie ok. 3 zł, czyli mamy 9 zł za 6 godzin.

 

 

.

Wkrótce uruchomiony zostanie Park&Ride w Fordonie, a na samym końcu przy ulicy Grudziądzkiej w ramach piętrowego parkingu.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu