Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByć może tym razem się uda rozpocząć rewitalizację obszaru nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu, który łączy kilka osiedli

Być może tym razem się uda rozpocząć rewitalizację obszaru nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu, który łączy kilka osiedli

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 listopad 2022 07:59
Być może tym razem się uda rozpocząć rewitalizację obszaru nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu, który łączy kilka osiedli Facebook / Miedzyń i Prądy Bydgoszcz

Chodzi dokładnie o obszar obejmujący ulicę Spacerową na Miedzyniu wraz z powiązanym z nią nabrzeżem kanału od ulicy Plażowej do Żywieckiej, czyli dość spory obszar. Po północnej stronie Kanału Bydgoskiego byłby to fragment ulicy Mińskiej od ulicy Żywieckiej, a dalej tereny zielone przylegające bezpośrednio do kanału. Tę inwestycję do realizacji wskazali mieszkańcy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, ale letnie przetargi z uwagi na ceny proponowane przez wykonawców były unieważniane. Być może uda się teraz.

Obszar objęty inwestycją nazywany jest Parkiem nad Kanałem Bydgoskim – niektórzy tak nazywają obszar zielony nad Starym Kanałem Bydgoskim pomiędzy ulicami Bronikowskiego i Wrocławską, warto tutaj jednak przypomnieć, że historyczna nazwa tamtego obszaru to Planty nad Kanałem Bydgoskim.

 

Obszar nad samym kanałem jest dość estetyczny, mogło być jeszcze piękniej dzięki stylowym ławeczkom, tablicom przedstawiającym historię osiedli oraz ekologicznym hotelom dla owadów. Takie są też założenia inwestycyjne dla tego miejsca.

 

Elementy małej architektury, które mają się pojawić:

 

W ubiegłym tygodniu miało miejsce otwarcie ofert w kolejnej próbie wyłonienia wykonawcy, miasto podobnie jak w wakacje chce przeznaczyć niecałe 1,9 mln zł na tę inwestycję. W przetargu wpłynęły cztery oferty, z tego dwie poniżej tego budżetu, co daje szansę, że uda się wkrótce wyłonić wykonawcę.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu