Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLampki na choince zapalone – jarmark wystartował

Lampki na choince zapalone – jarmark wystartował

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 19 listopad 2022 18:07

Uroczystym zapaleniem lampek na wielkiej choince, która stanęła na płycie Starego Rynku oraz iluminacji świetlnych rozpoczął się tegoroczny Bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do 22 grudnia Przed nami zatem przeszło miesiąc jarmarku, pierwszy raz mamy jednak sytuację, że lampki choinkowe zapalone są mniej więcej w połowie listopada.

Bydgoski jarmark przez kilka lat urósł można powiedzieć do tych najważniejszych w Polsce, a być może wkrótce też w Europie. Przyciąga to wystawców z innych państw, ale to wiąże się też z koniecznością wydłużenia jego czasu, aby im się opłacała obecność tutaj.

 

W sobotę wszystkich mogło zaskoczyć przyjście śniegu, który dla jednych oznaczał trudności, ale dodał na pewno blasku inauguracji bydgoskiego jarmarku, co zresztą zauważyła przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska – Myślę, że dzisiejsza pogoda jest dowodem na to, że jarmark otwieramy w idealnym momencie, w idealnym terminie. Mam nadzieję, że będziecie państwo tutaj mile spędzać czas, że będzie to główne miejsce spotkań do okresu świąt.

 


 

Prezydent Rafał Bruski do włączenia lampek i iluminacji zaprosił, jak to się stało tradycją z lat poprzednich, przedstawicieli dzieci. Na inaugurację jarmarku przygotowano też pokaz żonglowania ogniem. Na scenie zlokalizowanej przy ulicy Mostowej wystąpili też pierwsi artyści. Pierwszego dnia mieszkańcy na pewno dopisali.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu