Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz będzie przez kolejne lata wspierać metodę in vitro. Wyjątkowo spokojna dyskusja na Radzie Miasta

Bydgoszcz będzie przez kolejne lata wspierać metodę in vitro. Wyjątkowo spokojna dyskusja na Radzie Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 listopad 2022 15:12

Miejski program refundowania procedury invitro w Bydgoszczy będzie kontynuowany w latach 2023-2026 (program zainaugurowano w 2019 roku) zdecydowali radni Rady Miasta Bydgoszczy. Dyskusja na sesji była dość spokojna, jedynie trzech radnych zagłosowało przeciwko programowi.

Gdy radni debatowali nad pierwszym programem dyskusja była gorąca, w pewnym momencie wezwano nawet policję, bowiem jednak z radnych uznał, że prezydent może być pijany (badanie alkomatem tego nie potwierdziło). Tym razem udało się uniknąć takich uderzających w wizerunek samorządu zdarzeń. Radni Prawa i Sprawiedliwości wyrażali co prawda duży sceptycyzm do programu, ale ostatecznie tylko 3 z nich zagłosowało przeciwko, pozostali radni opozycji się wstrzymali.

 

W latach 2023-2026 planuje się wydać maksymalnie 2 mln zł na dofinansowanie procedury invitro dla mieszkańców Bydgoszczy. Dofinansowanie na zakwalifikowaną do programu parę wynieść może 7 tys. zł.

 

 

3

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu