Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy ulica Jatki będzie sprywatyzowana?

Czy ulica Jatki będzie sprywatyzowana?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 25 listopad 2022 07:47
Czy ulica Jatki będzie sprywatyzowana? Fot: Bogusław Białas

Ulica Jatki, choć wpisująca się w historyczną przestrzeń bydgoskiej starówki, jest dość młodą ulicą, bowiem powstała kilka lat temu po rozbiórce Kaskady, gdy teren ten zagospodarował Adam Sowa. Jatki charakteryzują rozstawione stoliki, dodatkowego uroku daje jej zadaszenie. Formalnie jest to droga publiczna, choć przejechanie nawet rowerem byłoby trudne z uwagi na infrastrukturę gastronomiczną. Sowa chciałby jednak przejąć tę ulicę.

 

Na listopadową sesję Rady Miasta skierowano nawet uchwałę w sprawie odebrania ulicy Jatki statusu drogi publicznej i przekształcenia ją w drogę wewnętrzną. Ta procedura miałaby poprzedzić sprzedaż ulicy Sowie, który zwrócił się w tej sprawie oficjalnie do ratusza. Wśród części radnych wprost pojawił się pogląd, że jest to prywatyzacja. Temat pojawił się na wtorkowym posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, radni opozycji wyrażali obawy, że może dojść teoretycznie nawet do zamknięcia tej ulicy. Krytycznie o oddawaniu tej ulicy prywatnemu właścicielowi wypowiadała się też wiceprzewodnicząca Rady Miasta Anna Mackiewicz. Głosami PiS-u i Nowej Lewicy projekt zaopiniowała komisja negatywnie.

 

Na środowej sesji Rady Miasta klub PiS-u wniósł o usunięcie punktu z porządku obrad, aby radni mogli zapoznać się z argumentami prywatnego podmiotu, który chce przejąć ulicę. Prezydent Rafał Bruski poparł ten wniosek, jak tłumaczył, nie chciał aby w tej sprawie były niedomówienia. Sprawa ma wrócić pod obrady Rady Miasta w grudniu.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu