Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDecyzja środowiskowa na część Nakielskiej może być już w tym roku. Na razie jednak brak perspektyw finansowych

Decyzja środowiskowa na część Nakielskiej może być już w tym roku. Na razie jednak brak perspektyw finansowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 listopad 2022 06:14

Na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy przedstawiono zaawansowanie prac inwestycyjnych dotyczących przebudowy ulic Nakielskiej. Najbardziej zaawansowany jest odcinek od wiaduktu kolejowego do ulicy Lisiej. Problemem jest jednak brak finansowania na tę inwestycję.

 

Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Maciej Gust przewiduje, że w grudniu na ten odcinek powinna być wydana decyzja środowiskowa, co pozwoli rozpocząć starania o wydanie zezwolenia w trybie specustawy i być może nawet w połowie 2024 roku ogłosić przetarg. Problemem na dzisiaj jest jednak brak finansowania na samą inwestycję, budżet miasta musi bowiem w kryzysie mocno zaciskać pasa. Dzisiaj trudno nawet szacować jakie byłyby to koszty, z uwagi na dynamikę ich zmian na rynku.

 

Być może uda się coś pozyskać z Unii Europejskiej

Od 2023 roku Nakielska stanie się drogą wojewódzką, ten zabieg przekształcenia charakteru drogi poczyniono tylko po to, aby ułatwić pozyskanie środków europejskich z nowej perspektywy. Jak wynika jednak z postępu negocjacji Zarządu Wojewódzka z Komisją Europejską na dofinansowanie typowo drogowej inwestycji nie ma szans, projekt by musiał zatem opierać się głównie np. na poprawie bezpieczeństwa pieszych. Do tego trzeba mieć też wkład własny, a prezydent Rafał Bruski nie ukrywa, że o ile najbliższy 2023 rok pod względem budżetowym będzie rokiem przetrwania to rok 2024 może być rokiem agonii

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu