Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto szuka oszczędności – chce symbolicznie podnieść opłaty za miejskie przedszkola

Miasto szuka oszczędności – chce symbolicznie podnieść opłaty za miejskie przedszkola

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 10 grudzień 2022 10:07

Obecnie w miejskich przedszkolach dzieci mogą przebywać bezpłatnie do 5 godzin, powyżej tego czasu rodzic musi dopłacać symboliczną złotówkę za godzinę. W środę radni mają głosować nad podniesieniem kwoty tej dopłaty o symboliczne kilkanaście groszy, ma to jednak przynieść miastu kilkanaście tysięcy złotych rocznie.

Opłata ta została ustanowiona w 2018 roku i od tego momentu niezmieniana. Ratusz wskazuje jednak w projekcie uchwały na znaczny wzrost kosztów – w 2018 roku koszt utrzymania dziecka był niższy niż 800 zł miesięcznie, w 2022 roku szacuje się go już na 1.058 zł, czyli dokładnie wzrost kosztów wynosi 32,6%.

 

Proponowany projekt uchwały zakłada podniesienie dopłaty za każdą ponadmiarową godzinę o 14 groszy, czyli byłoby to 1,14 zł. Szacuje się, że przyniosłoby to dodatkowe 15 tys. zł w skali roku dla budżetu miasta. Środki te miałyby być przeznaczone na utrzymanie przedszkoli.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu