Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMON zdymisjonował władze bydgoskiej spółki zbrojeniowej

MON zdymisjonował władze bydgoskiej spółki zbrojeniowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 grudzień 2022 10:46

Władze wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Nitro-Chem zostały odwołane. Nastąpiło to w dość tajemniczych okolicznościach, stąd też na chwilę obecną nie jest znany powód ich dymisji. Nitro-Chem to wiodący w państwach NATO producent ładunków wybuchowych, który produkuje także pociski do myśliwców F-16.

Nie są obecnie znane przyczyny dymisji zarządu, natomiast na internetowej stronie spółki od środy prowadzone jest postępowanie na kwalifikacyjne na stanowisko prezesa i członków zarządu Na czele odwołanego zarządu stoi Andrzej Łysakowski, natomiast członkiem zarządu był Wojciech Kotlarek, jeszcze niedawno prezes Wojskowych Zakładów Lotniczych.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu