Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy przybywa osób bez pracy, ale nie jakoś odczuwalnie

W Bydgoszczy przybywa osób bez pracy, ale nie jakoś odczuwalnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 24 grudzień 2022 07:29
W Bydgoszczy przybywa osób bez pracy, ale nie jakoś odczuwalnie Fot: Bartosz Bieliński

Listopad był kolejnym miesiącem, w którym bilans zarejestrowanych bezrobotnych wzrósł – przez cały listopad według Wojewódzkiego Urzędu Pracy liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Bydgoszczy wzrosła o 80 osób. To kolejny po październiku miesiąc wzrostowy, ale liczbowo wzrost był prawie o połowę mniejszy niż w październiku. Stopa bezrobocia w Bydgoszczy wciąż utrzymuje się na bardzo niskim poziomie 2,1% (przy średniej dla kraju powyżej 5%, a dla województwa powyżej 7%).

Z danych WUP wynika, że w całym województwie w listopadzie przybyło 816 osób bez pracy, jednak jak spojrzymy z danymi na koniec listopada 2021 roku to jest to o prawie 6,5 tys. mniej zarejestrowanych bezrobotnych, w samej Bydgoszczy mamy o 720 mniej bezrobotnych niż przed rokiem.

 

W listopadzie największy wzrost bezrobocia odnotowano w powiecie włocławskim – 173 osoby, zważywszy na to, że jest to powiat czterokrotnie mniej zaludniony, to wzrost dwukrotnie większy pokazuje, że jest to sytuacja w praktyce 8-krotnie gorsza. W powiecie inowrocławskim, który zalicza się do najbardziej dotkniętych problemem bezrobocia w województwie, mamy wzrost o 70 osób, z racji znacznie mniejszej populacji od Bydgoszczy, również na tym terenie sytuacja jest niezbyt korzystna.

 

W przypadku Bydgoszczy te dane na pewno nie są alarmujące, trzeba z uwagą patrzeć na dane za kolejne miesiące. Jak pokazuje życie, na wiosnę sytuacja na rynku pracy zawsze jest lepsza, jeżeli zatem uda się w Bydgoszczy utrzymać nieznaczne wzrosty, to w praktyce będą one w skali roku niespecjalnie widoczne.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu