Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW przyszłym roku zrewitalizowany zostanie obszar Kanału Bydgoskiego na Miedzyniu, Flisach i Osowej Górze

W przyszłym roku zrewitalizowany zostanie obszar Kanału Bydgoskiego na Miedzyniu, Flisach i Osowej Górze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 24 grudzień 2022 00:59
W przyszłym roku zrewitalizowany zostanie obszar Kanału Bydgoskiego  na Miedzyniu, Flisach i Osowej Górze Facebook / Miedzyń i Prądy Bydgoszcz

W jednej z poprzednich edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wygrał ponadodsielowy projekt zakładający rewitalizację obszaru położonego po dwóch stronach Kanału Bydgoskiego, wraz z zagospodarowaniem go stylowymi elementami małej architektury. Trudna sytuacja na rynku budowlanym sprawiła, że w ostatnich miesiącach były problemy z wyborem wykonawcy. Jeszcze przed końcem tego roku udało się jednak zawrzeć umowę, co oznacza, że w przyszłym roku ruszą prace.

Chodzi dokładnie o obszar obejmujący ulicę Spacerową na Miedzyniu wraz z powiązanym z nią nabrzeżem kanału od ulicy Plażowej do Żywieckiej, czyli dość spory obszar. Po północnej stronie Kanału Bydgoskiego byłby to fragment ulicy Mińskiej od ulicy Żywieckiej, a dalej tereny zielone przylegające bezpośrednio do kanału.Po stronie północnej powstanie nowy fragment ścieżki o długości około 500 metrów od parku (na wysokości ul. Wodnej) do ul. Mińskiej (na wysokości posesji nr 90). Z kolei po stronie Miedzynia zbudowany zostanie ponad 700-metrowy odcinek ścieżki pomiędzy ulicami Krośnieńską i Plażową. Sąsiedni odcinek pomiędzy Świdnicką i Krośnieńską powstał w poprzednich latach. W ten sposób powstanie wygodna trasa pieszo-rowerowa o długości około 1 kilometra wzdłuż południowego brzegu Kanału Bydgoskiego. Nowe alejki mają zapewnić bezpieczniejszy przejazd rowerzystom i zachęcać do odpoczynku nad brzegiem Kanału Bydgoskiego.

 

Funkcje rekreacyjne tego miejsca ma wesprzeć mała architektura, według poniższej koncepcji:

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło Biuro Handlowe Małgorza Kosmecka, które zaoferowało wykonanie inwestycji za 1,79 mln zł wraz z objęciem jej 5-letnią gwarancją.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu