Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmarł dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

Zmarł dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 grudzień 2022 13:58

W poniedziałek bydgoskie środowisko obeszła smutna informacja o nagłej śmierci Krzysztofa Goni, który za kilka dni obchodziłby dwa lata jako dyrektor WiMBP w Bydgoszczy. Z bydgoską biblioteką związany był jednak przez ponad 25 lat. Jego śmierć zaskakuje, bowiem zaangażowany był w wiele projektów, które teraz mogą nie być zakończone. Gonia miał 50 lat, zmarł w Wigilię 24 grudnia.

Na początku 2021 roku Krzysztof Gonia na stanowisku dyrektor bydgoskiej biblioteki zastąpił Ewę Stelmachowską, która była legendą, gdyż funkcję dyrektor pełniła od 1991 roku. Gonia w bibliotece zatrudnił się w 1995 roku, miał przejąć stery w tej instytucji na długie lata. Śmierć niestety pokrzyżowała te plany.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu