Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzy Bazylice powstaje Bar Mleczny, z bardzo symboliczną opłatą za posiłek

Przy Bazylice powstaje Bar Mleczny, z bardzo symboliczną opłatą za posiłek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 31 grudzień 2022 09:12

Księża i wolontariusze bydgoskiej Bazyliki pw. św Wincentego A'Paulo wydają niemal codziennie ponad 150 posiłków, niekiedy jest nawet około 250. Bazylika oferuje najbardziej potrzebującym też ogrzewalnie, aby mogli spędzić zimniejsze noce w bezpiecznych warunkach. Wkrótce ma ruszyć nowa inicjatywa – Bar Mleczny, choć z nieco innym założeniem jak wygląda to w standardowych tego typu placówkach.

O tym planie mówił przed świętami podczas konferencji prasowej ks. Dominik Jemielita – Nie będzie to bar, gdzie żywność będzie wydawana za darmo, tylko za symboliczną opłatę złotówki, dwóch złotych, ,maksymalnie pięciu złotych. Myślimy o osobach samotnych, starszych, które mają gdzie mieszkać, mają nawet za co sobie posiłek przygotować, tylko nie mają sił i czasu. Przychodząc do nas mogą bardzo tanio taki posiłek otrzymać.

 

W odróżnieniu od innych dzieł Bazyliki, gdzie pomoc jest oferowana całkowicie za darmo, symboliczna opłata ma służyć zachowaniu godności tych osób – Symboliczna jest po to, żeby nie utracili poczucia godności, żeby nie poczuli się jak osoby bezdomne.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu