Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski jarmark podobał się nie tylko Polakom

Bydgoski jarmark podobał się nie tylko Polakom

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 07 styczeń 2023 14:30
Bydgoski jarmark podobał się nie tylko Polakom Kadr z YouTube / Franuel.TV

Po rozpoczęciu się kolejnej edycji Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego mieszkańcy zaczęli tworzyć klipy filmowe, które umieszczali następnie na portalach społecznościowych. Przeglądając serwis YouTube natchnąć możemy się też na dzieła osób zagranicznych, którzy – jak można wysnuć – skoro postanowili zrobić nagranie, to jarmark musiał się im podobać. Te filmy pozostają dalej w internecie i promują Bydgoszcz.

Co jest istotne nie mówimy tutaj o jednym czy dwóch dziełach, ale jest ich więcej. Ciekawym nagraniem jest na pewno umieszczony na kanale Franuel.tv, można powiedzieć rodzinnej telewizji, na której anglojęzyczna rodzina prezentuje swoją kronikę i dzieli się nią ze światem. Materiał poświęcony bydgoskiemu jarmarkowi też jest rodzinny, jest on o tyle ciekawy, że rodzina twórców korzysta z poszczególnych atrakcji i pokazuje je odbiorcy ze swojej perspektywy. Na zauważenie zasługuje też tytuł nagrania, w którym znajduje się zwrot ,,Siper Festive!”, czyli jarmark musi się im się bardzo podobać.

 

Bydgoski jarmark to nie jedyny, jaki w tym sezonie świątecznym pojawił się na kanale, jest bowiem też wizyta we świątecznym Paryżu. Można powiedzieć, że dla Bydgoszczy towarzystwo doborowe.

 

Materiał można obejrzeć:

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu