Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAktywiści ostrzegają: Wymiana ,,kopciuchów” w Bydgoszczy potrwa ponad 50 lat!

Aktywiści ostrzegają: Wymiana ,,kopciuchów” w Bydgoszczy potrwa ponad 50 lat!

Napisane przez  Ł.R. / SmogLab.pl Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 styczeń 2023 10:28

Jeżeli obecne tempo się utrzyma, to Bydgoszcz wymieni kopciuchy w 52 lata. A mowa tylko o tych, które pozostają w zasobach gminnych – piszę w raporcie Maciej Fijak, na portalu smoglab.pl. Fijak ma na myśli tylko mieszkania znajdujące się w zasobach ADM, a przecież wpływ na jakość powietrza którym oddychamy mają też piece prywatne.

Według danych przesłanych do redakcji SmogLabu przez CEEB w Bydgoszczy wciąż dymi ponad 12 tys. kotłów i pieców kaflowych – alarmue inicatywa. SmogLab to strona internetowa utworzona przez Krakowski Alarm Smogowy. Dalej w tym raporcie wskazuje się - Wśród nich ponad 9 tys. to trujące paleniska pozaklasowe. Bydgoski krajobraz dopełnia ponad 6 tys. urządzeń sklasyfikowanych w CEEB jako domowe kominki i innego typu paleniska. Liczba ekologicznych palenisk, które spełniają tzw. normy ekoprojektu to w Bydgoszczy poniżej 1 proc. wszystkich źródeł ciepła.

 

Średnie statystyki, które opracowali aktywiści w oparciu o dane z ratusza pokazują,że średnio rocznie w Bydgoszczy ADM wymienia 114 palenisk, jeżeli to tempo się utrzyma, to cąłkowita ich eliminacja zajmie 52 lata. Ratusz za główną barierę wskazuje koszty, aby wymienić wszystkie paleniska trzeba by wydać ponad 100 mln zł.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu