Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzczuł w Bydgoszczy na Ukraińców. Czeka go odsiadka

Szczuł w Bydgoszczy na Ukraińców. Czeka go odsiadka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 30 styczeń 2023 06:53
Szczuł w Bydgoszczy na Ukraińców. Czeka go odsiadka Ilustracja

To nie pierwszy konflikt z prawem Piotra R., w przeszłości był skazany za spalenie ,,kukły Żyda”, ostatnio Sąd Apelacyjny w Krakowie skazał go na karę 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, czyli musi na ten czas trafić za kratki. Wyrok dotyczy wypowiedzi antysemickich w jednym z wywiadów, choć Piotr R. bywał w ostatnich miesiącach aktywny też w Bydgoszczy.

 

Piotr R. był obecny na wiecu w lutym 2022 roku na Starym Rynku środowiska kamrackiego. Wtedy Marcin O. zapowiadał zabijanie posłów i wymachiwał przedmiotem przypominającym pistolet, za co został chwilę później zatrzymany. Piotr R. wówczas też przemawiał – nazywał wojska amerykańskie okupantami, głosił teorię, że Rosja nie zaatakuje Ukrainy, a NATO ma tylko pretekst, aby zgromadzić w Polsce wojska do późniejszego zaatakowania Iranu. Kilka dni później okazało się, że Rosja Ukrainę zaatakowała.

 

Piotr R. był obecny w Bydgoszczy też na początku czerwca, wówczas przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego odbył się więc na którym w swoim wystąpieniu podburzał na Ukraińców - Nie możemy pozwolić na taką sytuację, że Ukraińcy są panami naszej ojczyzny – grzmiał Piotr R. - Żeby ktoś nas w Polsce robił tzw. goi i wołów pociągowych

 

O tamtym zgromadzeniu pisaliśmy dość sporo w tamtym okresie. Inny z aktywistów próbował wówczas zdjąć flagę Ukrainy z bydgoskiego pomnika, ale uniemożliwiła mu to policja.

 

Przez najbliższe pół roku występów z udziałem Piotra R. nie należy się spodziewać, bowiem spędzi je w areszcie.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu