Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinistrowie spotkali się, aby porozmawiać o bydgoskich szpitalach. Rektor UMK wycofał się swoich zamierzeń

Ministrowie spotkali się, aby porozmawiać o bydgoskich szpitalach. Rektor UMK wycofał się swoich zamierzeń

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 30 styczeń 2023 12:32
Ministrowie spotkali się, aby porozmawiać o bydgoskich szpitalach. Rektor UMK wycofał się swoich zamierzeń Fot: Facebook / Łukasz Schreiber

W rozmowie z nami minister Łukasz Schreiber zapowiedział, że spotka się w ubiegłym tygodniu z ministrami zdrowia i edukacji, wraz z posłem Tomaszem Latosem, który jest przewodnciczącym sejmowej Komisji Zdrowia. Do spotkania z ministrami Czarnkiem i Niedzielskim doszło pod koniec tygodnia. Rozmowa dotyczyła zabezpieczenia interesu bydgoskich pacjentów, gdyby rektor UMK dalej brnął do konsolidacji bydgoskich szpitali.


- Proszę rektora uniwersytetu z Torunia o próbę zrozumienia emocji jakie budzą takie decyzje w Bydgoszczy, bo tak postępować nie powinniśmy – apelował przed tygodniem na naszych łamach do rektora UMK, minister Łukasz Schreiber.

 

Dzisiaj ze strony UMK wyszedł komunikat, że uczelnia na razie zawiesza projekt połączenia Szpitali Uniwersyteckich - Biorąc jednak pod uwagę deklaracje dyrekcji i kadry obu placówek dotyczące zintensyfikowania działań skierowanych na poprawę ich sytuacji, jak również realność tych planów, zdecydowałem o zawieszeniu projektu połączenia Szpitali Uniwersyteckich – informuje rektor w komunikacie uczelni.

 

Patrząc na wydarzenia z ostatnich miesięcy, słowo ,,zawieszenie” nakazuje trzymanie dystansu, bowiem przy braku dialogu z mieszkańcami ze strony toruńskiej uczelni, musimy być gotowi, że rektor może z zaskoczenia zmienić swoje nastawienia do sprawy.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu