Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa trasie Bydgoszcz – Warszawa latają samoloty, które kilka lat temu woziły polskich vip-ów

Na trasie Bydgoszcz – Warszawa latają samoloty, które kilka lat temu woziły polskich vip-ów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 luty 2023 00:38
Na trasie Bydgoszcz – Warszawa latają samoloty, które kilka lat temu woziły polskich vip-ów CC BY-SA 3.0 by Marcin Jagodziński,

Po katastrofie smoleńskiej z eksploatacji wycofano poradzieckie samoloty, które służyły do transportu najważniejszych osób w państwie. W 2010 roku ówczesny rząd wydzierżawił produkcji brazylijskiej samoloty Embraer 175. W ostatnich latach rząd posiada znowu swoje samoloty dla VIP-ów produkcji amerykańskiej firm: Boeing i Gulfstream, natomiast Embraery 175 są popularne w PLL LOT w transporcie pasażerskim.

 

24 stycznia do Warszawy przyleciał samolot Embraer E175, który będzie 15-tą tego typu maszyną w barwach PLL LOT.. Został on wydzierżawiony od Nordic Aviation Capital z siedzibą w Irlandii. Ta konkretna maszyna dedykowana została trasie Bydgoszcz – Warszawa w barwach LOT-u.

 

Embraer zastąpi na tej trasie Bombardiera Q400, które PLL LOT wycofał z floty z końcem 2022 roku, które były starszą konstrukcją, bo produkowaną od 1983 roku z liczbą 70 miejsc na pokładzie. Embraery E175 produkowane są od 2003 roku, zabierają na pokład około 80 pasażerów.

 

Model o którym mowa wyprodukowany został w 2012 roku dla włoskich linii Alitalia Cityliner

2012. Ta linai lotnicza swoją działalność zakończyła w październiku 2022 roku, wówczas wspomniany samolot przejął Nordic Aviation Capital, co ciekawe od października ten samolot był bazowany w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu