Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZarząd Wojskowych Zakładów Lotniczych odwołany

Zarząd Wojskowych Zakładów Lotniczych odwołany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 luty 2023 00:09

Od dłuższego czasu w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy miał miejsce spór zbiorowy, związkowcy zarzucali oszczędzanie przez firmę głównie kosztem szeregowych pracowników, jednocześnie wypominali prezesowi Piotrowi Skrzyńskiemu tworzenie w nietransparentny sposób nowych etatów kierowniczych, w tym przypadku nie ma już być jednak oszczędności np. na drogich samochodach służbowych. W czwartek prezes Skrzyński - jak się dowiedzieliśmy – złożył dymisję.

Spór narastał już dość poważnie pod koniec roku, przed świętami związkowcy zarzucali prezesowi, że zamiast prowadzić rzeczowe rozmowy, tylko pozoruje dialog. Nowy rok nie przyniósł poprawy nastrojów, dlatego 2 lutego prezes Piotr Skrzyński złożył przed Radą Nadzorczą dymisję. Tego samego dnia Rada Nadzorcza uznała, że konieczna jest wymiana całego zarządu, dlatego odwołani zostali też dwaj pozostali członkowie.

 

W ostatnim roku WZL nr 2 w Bydgoszczy miały kilku prezesów oraz kilku pełniących obowiązki. O ile nowe zamówienia, w tym prestiżowe serwisowania amerykańskich F-16 dają perspektywy rozwojowe, o tyle sytuacja wewnątrz spółki może budzić coraz większy niepokój.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu