Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski oddział Rohling Suus Logistics się dynamicznie rozwija

Bydgoski oddział Rohling Suus Logistics się dynamicznie rozwija

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 luty 2023 06:07
Bydgoski oddział Rohling Suus  Logistics się dynamicznie rozwija Fot: Rohlig Suus Logistics

W grudniu informowaliśmy, że największy polski operator logistyczny Rohlig Suus Logistics uruchomił przy ulicy Wojska Polskiego magazyn z przestrzenią około 15 tys. metrów kwadratowych. Rozwój bydgoskiego oddziału jest na tyle dynamiczny, że trzeba było go po kilku tygodniach powiększyć, ale na tym najprawdopodobniej nie koniec, bo są plany nawet zwielokrotnienia tego obszaru.

 

Na razie Rohlig Suus Logistics postanowił od najemcy magazynu, operator 7R Park, wynająć kolejne 3 tys. mkw., ale firma nie ukrywa, że w ramach II etapu rozwoju bydgoskiego magazynu zainteresowana jest budową nowej hali o powierzchni 50 tys. mkw.

 

- Potrzebowaliśmy większej, nowocześniejszej powierzchni, aby spełnić oczekiwania klientów, ale i pracowników. W biurze przy magazynie wdrożyliśmy nowy standard wykończenia i wystroju wnętrz – opowiada Jarosław Sala, dyrektor bydgoskiego oddziału Rohlig Suus Logistics.

 

7R Park informuje, że posiada już pozwolenie na budowę, dlatego nowa hala może powstać nawet za 10 miesięcy.

 

Bydgoszcz miastem inwestycji

Bydgoszcz od kilku lat jest postrzegana na arenie międzynarodowej jako miejsce przyjazne inwestycjom. W tym roku po raz kolejny stolica województwa kujawsko-pomorskiego znalazła się na tzw. krótkiej liście w kategorii najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce w konkursie CEE Business Services Awards 2022. Co więcej, miasto jest zlokalizowane w atrakcyjnym punkcie komunikacyjnym, z rozbudowanymi drogami, łączącymi miasto zarówno z portami w Gdańsku i Gdyni, jak również z dużymi ośrodkami biznesowymi, jak Warszawa czy Berlin. Potencjał miasta dostrzega również Rohlig Suus Logistics, który od 20 lat działa w regionie.

 

W Bydgoszczy firma stawia przede wszystkim na logistykę kontraktową, transport drobnicowy oraz całopojazdowy (krajowy i międzynarodowy), a także obsługę przesyłek niestandardowych dla e-commerce. Nowy magazyn będzie obsługiwał firmy m.in. z branży elektronicznej i tworzyw sztucznych, ale jest otwarty na współpracę z rosnącymi w regionie przedsiębiorstwami z branży agro, budowlanej czy meblarskiej.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu