Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski znany lekarz młodego pokolenia zwolniony w dość niejasnych okolicznościach

Bydgoski znany lekarz młodego pokolenia zwolniony w dość niejasnych okolicznościach

Napisane przez  Ł.R. / Oko Press Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 13 luty 2023 14:26
Bydgoski protest rezydentów któego liderem był Fiałek Bydgoski protest rezydentów któego liderem był Fiałek

Kariera lekarska Bartosza Fiałka zaczęła się w Bydgoszczy, to tutaj zyskał miano niepokornego lekarza jako przewodniczący Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Głośno było o nim szczególnie w czasie sporu z byłym dyrektorem szpitala Biziela. Po tym konflikcie Fałek musiał sobie szukać innego miejsca pracy, ze szpitala powiatowego w Płońsku ostatnio został jednak wyrzucony.

W Bizielu Fiałek jako związkowiec protestował przeciwko poleceniu byłego dyrektora Zbigniewa Sobocińskiego, który niedługo wcześniej pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy, aby lekarze pracowali w dwóch miejscach jednocześnie – na SOR i macierzystym oddziale. Sobociński miał grozić Fiałkowi tym, że nie ukończy specjalizacji. Młody lekarz rozmowę nagrał i ujawnił publicznie. Po tym zamieszaniu Sobociński stracił funkcję dyrektora. Fiałek jak przyznaje, w Bydgoszczy został po tym zamieszaniu spalony. Od 2020 roku pracował w szpitalu powiatowym w Płońsku.

 

W piątek 10 lutego Zarząd Powiatu Płońskiego odwołał dyrektor naczelną tego szpitala i tę funkcję powierzył dr. Witoldowi Achcińskiemu, który jeszcze tego samego wręczył Fiałkowi wypowiedzenie z pracy, bez podania przyczyn. W Płońsku Fiałek awansował nawet na zastępce dyrektora ds. medycznych, ale jak przyznaje w rozmowie z Oko.Press nie był specjalnie lubiany przez Zarząd Powiatu, który w dużęj mierze tworzą politycy PiS - Uczciwie punktowałem zarządzanie pandemią. A to PiS organizuje ochronę zdrowia w Polsce. Że mówiłem o złej organizacji systemu opieki, że kibicowałem kobietom podczas czarnego protestu. Nie jestem członkiem żadnej partii. I niezależnie od tego, kto by tak źle organizował ochronę zdrowia, to bym o tym mówił. A ponieważ akurat źle organizuje ją PiS, mówię o PiS – mówi na łamach Oko.Press Bartosz Fiałek.

 

Fiałek przyznaje, że dostał już dwie oferty pracy, zatem na brak zajęcia nie będzie narzekał.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu