Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJaka jest sytuacja finansowa Wojskowych Zakładów Lotniczych?

Jaka jest sytuacja finansowa Wojskowych Zakładów Lotniczych?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 19 luty 2023 00:47

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr od dwóch tygodni nie mają zarządu, trwa obecnie procedura rekrutacyjna. W firmie od dłuższego czasu nie działo się najlepiej, o czym świadczy spór z pracownikami, który jak się dowiadujemy wymusił na byłym już prezesie złożenie dymisji. Istotnym jest też pytanie o sytuację finansową spółki, bo o ile wiemy, że w 2020 roku miała ona zysk, to w 2021 roku nieoficjalnie mówi się o sporej stracie finansowej.

 

Odpowiedzi na pytanie jakim wynikiem finansowym zakończył się 2021 rok szuka się w sprawozdaniach finansowych, problem jednak w tym, że do dzisiaj taki dokument nie został przyjęty, choć zgodnie z przepisami powinno to nastąpić najpóźniej kilka miesięcy temu. Jeżeli chodzi o kolejny 2022 rok, to jeszcze termin dotyczący sprawozdania finansowego nie minął.

 

Głównym udziałowcem w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy jest Polska Grupa Zbrojeniowa (około 85% udziałów).

 

Pytania dotyczące sytuacji finansowej spółki do  wicepremiera Jacka Sasina skierował poseł Jan Szopiński, który pyta, czy prawdą jest, że powołany na potrzeby przyjęcia sprawozdania finansowego niezależny audytor wydał negatywną ocenę o finansach.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu