Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZarząd Powiatu Bydgoskiego podał się do dymisji

Zarząd Powiatu Bydgoskiego podał się do dymisji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 17 luty 2023 13:02

Starosta bydgoski Wojciech Porzych, który tę funkcję pełni od 2006 roku złożył dymisję. Z funkcji zrezygnować mieli też pozostali członkowie Zarządu Powiatu: Zbigniew Łuczak, Bashar Al-Shaer, Roman Guździoł oraz Marek Straszczyk.

Na poniedziałek 20 lutego zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Bydgoskiego, który ma przyjąć w drodze uchwały złożone dymisje. Naturalnym następstwem podjęcia tych uchwał będzie przeprowadzenie wyborów nowych władz powiatu. Na chwilę obecną nie mówi się specjalnie w kuluarach, kto mógłby zostać nowym starostą.

 

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przyczyną rezygnacji starosty Wojciecha Porzycha ma być wejście w wiek emerytalny.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu