Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni zdecydują o zamrożeniu stawek za korzystanie z taksówek. Propozycja ratusza dopuszcza wyższe stawki niż w Warszawie

Radni zdecydują o zamrożeniu stawek za korzystanie z taksówek. Propozycja ratusza dopuszcza wyższe stawki niż w Warszawie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 19 luty 2023 17:29

W porządku obrad sesji Rady Miasta Bydgoszczy pojawi się projekt uchwały w sprawie wyznaczenia maksymalnych taryf za taksówki na terenie miasta. W Bydgoszczy do tej pory takie regulacje nie funkcjonowały, ale w wielu polskich dużych miastach owszem. Głównym celem wprowadzenia tej uchwały ma być walka z nieuczciwymi przedsiębiorcami, ale w pewnym sensie ustanowienie maksymalnych stawek pozwoli zamrozić je na pewnym pułapie.

W niektórych lokalizacjach miało dochodzić do stosowania rażąco wysokich cen, w uzasadnieniu do uchwały wskazuje się na dworzec PKP Bydgoszcz Główna i Centrum Onkologii. Wprowadzenie przez radnych maksymalnych stawek sprawi, że nie będzie dozwolone stosowanie więcej takich praktyk.

 

Projekt uchwały zakłada wprowadzenie dwóch typów taryf w Bydgoszczy: taryfy I w godzinach 5:00-23:00 obowiązującej w dni robocze oraz nocnej taryfy II w godzinach 23:00 – 5:00, która będzie obejmowała też całe soboty, niedziele oraz 24 i 31 stycznia. Stawka maksymalna za przewóz w taryfie I według tej propozycji ma wynieść maksymalnie 4,50 zł za kilometr, natomiast w taryfie II 6,25 zł za kilometr. Opłata początkowa maksymalnie może wynieść 9 zł. Opłata za godzinę postoju nie może przekroczyć 50 zł.

 

Warszawa ma obecnie niższe stawki maksymalne

W stolicy, gdzie zarobki są znacznie większe opłata początkowa wynosi maksymalnie 8 zł, stawka w taryfie I za kilometr zaś 3 zł, w drugiej maksymalnie 4,5 zł.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu