Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWdowy po ukraińskich żołnierzach i wolontariusze przyjadą do Bydgoszczy na rocznicę wybuchu wojny

Wdowy po ukraińskich żołnierzach i wolontariusze przyjadą do Bydgoszczy na rocznicę wybuchu wojny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 luty 2023 15:58

W piątek 24 lutego przypadnie pierwsza rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę. Był to dzień, który zmienił na zawsze życie dla milionów Ukraińców, wielu z nich musiało szukać schronienia w Bydgoszczy. Był to też czas wyjątkowy dla bydgoszczan, którzy 24 lutego zebrali się na Starym Rynku, aby wyrazić swoją solidarność.

 

Tego dnia w Młynach Rothera odbędzie się specjalne spotkanie organizowane przez Fundację Chce Pomagam oraz Kujawsko-Pomorski Dom Ukraiński.

 

- Zaplanowaliśmy wydarzenie kulturalne w Młynach Rothera, na które zapraszam wszystkich, którzy solidaryzują się z Ukrainą. Wielu bydgoszczan pomaga uchodźcom, pomaga w transportach wysyłane są na Ukrainę – mówi Ireneusz Nitkiewicz, z fundacji Chce Pomagam.

 

Będzie to przede wszystkim wydarzenie kulturalne, z udziałem ukraińskich zespołów. Tego dnia w Bydgoszczy spodziewać możemy się specjalnych gości.

 

W trakcie tego wydarzenia będzie spotkania z wdowami po żołnierzach ukraińskich, którzy zginęli na froncie oraz spotkanie z wolontariuszami, którzy działają na froncie, którzy na te kilka dni przyjadą do Polski.

 

Piątkowe wydarzenie będzie zatem kolejnym etapem w budowaniu relacji bydgosko-lwowskich

 

- Współpracujemy z z panią doktor Iryną Kijanką z Uniwersytetu Lwowskiego, jej stowarzyszenie zajmuje się pomocą wdowom – tłumaczy radny Nitkiewicz.

 

Wszyscy mieszkający w Bydgoszczy Ukraińcy oraz solidaryzujący się z narodem ukraińskim Polacy są zaproszeni.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu