Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWybrano firmę, która zaprojektuje nową linie tramwajową. Koszt projektu wyższy niż przewidziano

Wybrano firmę, która zaprojektuje nową linie tramwajową. Koszt projektu wyższy niż przewidziano

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 luty 2023 00:43
Ulica Solskiego Ulica Solskiego Fot: ZDMiKP

Firrma Progreg z Krakowa opracuje dokumentacje projektową dla budowy linii tramwajowej wzdłuż ulicy Solskiego wraz z budową pętli na Bielickiej. To będzie pierwszy etap w budowie linii tramwajowej na Błonie oraz stworzenia kręgu, gdzie tory pobiegną Szubińską na Plac Poznański do Ronda Grunwaldzkiego. Prace budowlane władze Bydgoszczy planują zrealizować do 2030 roku w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.

 

Przetarg dotyczył opracowania dokumentacji projektowej oraz pełnienia nadzoru autorskiego nad inwestycja, w praktyce zatem po opracowaniu tej dokumentacji będzie można zrealizować prace budowlane. W ramach jednego przetargu oferenci mogli składać też oferty na opracowanie dokumentacji dla przebudowy pętli tramwajowej w Myślęcinku.

 

Na oba zadania Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przewidział niecałe 1,9 mln zł budżetu, Do każdego podzadań wpłynęło po 5 ofert. ZDMiKP wybrał jako najkorzystniejszą ofertę firmy Progreg z Krakowa, która za wykonanie obu zadań zaoferowała ponad 3,1 mln zł. ZDMiKP pomimo przekroczenia planowanego wstępnie budżetu, zdecydował się za zgodą ratusza zwiększyć finansowanie.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu