Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoprosiliśmy sztuczna inteligencje o napisanie artykułu o atrakcjach turystycznych Bydgoszczy (eksperyment)

Poprosiliśmy sztuczna inteligencje o napisanie artykułu o atrakcjach turystycznych Bydgoszczy (eksperyment)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 luty 2023 00:05
Poprosiliśmy sztuczna inteligencje o napisanie artykułu o atrakcjach turystycznych Bydgoszczy (eksperyment) Fot: Bartosz Bieliński

Sztuczna inteligencja (SI) coraz bardziej jest obecna w naszym życiu, coraz częściej wykonuje zadania, które wcześniej musiał wykonywać człowiek, niekiedy robi to znacznie bardziej skutecznie. Czy przed nami czas, w którym SI będzie tworzyć artykuły i czy pozwoli to zastąpić żywych dziennikarzy? Pytanie jest o tyle ciekawe, bowiem jeden z ogólnopolskich portali testuje już SI w doborze treści na stronę główną. Spróbujemy zatem przy pomocy SI napisać coś lokalnego.

 

Tytuł: Bydgoszcz miasto o bogatej historii

Bydgoszcz to miasto o bogatej historii, z pięknymi zabytkami oraz liczne atrakcje turystyczne. Oto kilka miejsc, które warto zobaczyć w Bydgoszczy:

 

1.Stare Miasto – urokliwa starówka z renesansowymi kamienicami i zabytkowymi kościołami. W centrum znajduje się Rynek Nowomiejski, który jest jednym z największych rynków w Europie.


2. Muzeum Mydła i Historii Brudu – to niezwykłe muzeum, które przybliża historię mydła, a także prezentuje nieco mniej przyjemne strony życia mieszkańców miasta w przeszłości.

 

3. Opera Nova – nowoczesna siedziba opery, która jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce.

 

4. Park im. Kazimierza Wielkiego – to jeden z najpiękniejszych parków w Bydgoszczy, z alejkami spacerowymi, stawami i pięknymi widokami.


5. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy – muzeum z bogatymi zbiorami sztuki i rzemiosła artystycznego.


6. Wyspa Młyńska – piękna wyspa na Brdzie z licznymi zabytkami, takimi jak m.in. młyny wodne, kościół św. Idziego czy Muzeum Włościańskie.

 

7. Most im. Jana Kiepury – nowoczesny most, który uchodzi za jedno z najpiękniejszych dzieł inżynierii w Polsce.

 

8. Hala Luczniczka – kultowa hala sportowa, w której odbywają się liczne imprezy sportowe i kulturalne.

 

9. Kanał Bydgoski – kanał żeglugowy z XVIII wieku, który przyciąga turystów swoim pięknem i bogatą historią.

 

Bydgoszcz to miasto z bogatą ofertą turystyczną, więc z przyjemnością polecam jeszcze kilka miejsc, które warto zobaczyć:
- Muzeum Farmacji im. mgr Antoniny Leśniewskiej – to muzeum, które prezentuje historię farmacji, a także wiele ciekawych eksponatów związanych z medycyną.

 

- Kujawsko-Pomorskie Muzeum Wojskowe – to muzeum, które poświęcone jest historii wojskowości w regionie kujawsko-pomorskim.

 

- Park Wodny "Aquapark" – to park rozrywki, który oferuje wiele atrakcji wodnych, takich jak baseny, zjeżdżalnie czy sauny.

 

- Teatr Polski w Bydgoszczy – to teatr, który słynie z doskonałych spektakli, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

 

- Mysia Wieża – to zabytkowa wieża zbudowana w XV wieku, która pełniła funkcję strażnicy nad Wisłą. Obecnie jest to muzeum, które prezentuje historię i kulturę regionu.

 

- Jezioro Jezuickie – to jezioro w centrum miasta, które jest popularnym miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców i turystów.

 

- Wodny Park Rozrywki "Fala" – to park rozrywki, który oferuje wiele atrakcji wodnych, takich jak baseny, zjeżdżalnie czy sauny.

 

- Plac Teatralny – to plac, który jest otoczony przez wiele zabytkowych budynków, w tym Teatr Polski i Muzeum Okręgowe.

 

- Bydgoski Węzeł Wodny – to system kanałów żeglugowych, które łączą Wisłę z Kanałem Bydgoskim. Można tam obejrzeć śluzy i kanały, a także wziąć udział w rejsie statkiem.

 

- Galeria Sztuki Współczesnej "Elementarz" – to galeria, która prezentuje dzieła współczesnych artystów z Polski i zagranicy.


Jak dojechać z Londynu do Bydgoszczy?
Najdogodniejszym sposobem na dotarcie do Bydgoszczy z Londynu jest lot samolotem. Istnieją bezpośrednie loty z lotniska w Londynie Stansted do lotniska w Bydgoszczy, obsługiwane przez tę samą linię lotniczą - Ryanair. Loty te odbywają się kilka razy w tygodniu i czas lotu wynosi około 2,5 godziny.

 

Alternatywnie, można również polecieć do Warszawy, a następnie do Bydgoszczy. W Warszawie znajduje się wiele lotnisk, w tym największe - Lotnisko Chopina, które obsługuje wiele połączeń z Londynem. Z Warszawy do Bydgoszczy można dostać się pociągiem lub autobusem, lub ponownie skorzystać z lotu krajowego.

 

Inną opcją jest również podróż samochodem lub autobusem. Można wtedy wybrać się na prom z Dover do Calais lub Dunkierki, a następnie kontynuować podróż przez Niemcy. Od granicy niemieckiej do Bydgoszczy jest około 300 km.

 

 


 

Od Portalu Kujawskiego:

Stworzenie powyższej publikacji zajęło niewiele ponad minutę. O ile w kwestii atrakcji turystycznych pojawiają się nieścisłości (zaznaczamy je na czerwono), to opis dojazdu do Bydgoszczy z Londynu wręcz wyszedł idealnie. Napisanie tego tekstu z pomocą SI polegało na tym, że musieliśmy jedynie wskazać wytyczne. Pojawiające się błędy pokazują, że wciąż nad publikacjami pieczę musi sprawować żywy redaktor.

 

W miarę uczenia maszynowego SI powinna robić jednak coraz mniej błędów. Nawet jeżeli one się będą pojawiać, to znający zagadnienie redaktor jest wstanie dość szybko poprawić błędy, stąd też czas potrzebny na opracowanie publikacji ulegnie skróceniu. Na razie trudno jednak sobie wyobrazić ambitniejsze publikacje tworzone przez SI.

 

Niewiele brakuje nam już jednak do sytuacji, gdy wyuczona SI będzie wstanie sama robić zestawienie np. najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w najbliższych dniach.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu