Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzedstawiciel ZDMiKP przyznaje, że trzeba spełnić wskaźniki co do liczby parkujących pojazdów na Park&Ride

Przedstawiciel ZDMiKP przyznaje, że trzeba spełnić wskaźniki co do liczby parkujących pojazdów na Park&Ride

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 luty 2023 06:25

Przed tygodniem informowaliśmy, że jeżeli nadal będzie utrzymywał się problem z zapełnieniem parkingów typu Park&Ride to Bydgoszcz może stracić spore pieniądze z Unii Europejskiej. Wątek ten pojawił się na wtorkowym posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miasta, przedstawiciel ZDMiKP nie specjalnie był tym przejęty, ale przyznał, że wskaźniki rezultatu trzeba spełnić.

Pytanie o możliwe problemy z rozliczeniem dotacji z Unią Europejską zadał radny Szymon Róg. Rafał Grzegorzewski z ZDMiKP stwierdził, że wskaźnik rezultatu trzeba spełnić w ciągu roku, ale jak stwierdził ,,miarodajnego roku”.

 

Jeżeli chodzi o bydgoski system Park&Ride to wskaźnik rezultatu wynosi 250 tys. i 350 samochodów. Tyle pojazdów powinno zaparkować w ciągu tego ,,miarodajnego roku”. Kwestią dyskusyjną może być już ustalenie kiedy jest ten rok ,,miarodajny” będzie miał miejsce, ale trudno sobie wyobrazić, aby Komisja Europejska zgodziła się, aby było to za 5 lub 7 lat jak głoszą politycy związani z ratuszem, że tyle lat ten system może działać. W podręcznikach dla beneficjentów wskazuje się, że wskaźnik rezultatu powinien być osiągnięty maksymalnie rok po zakończeniu inwestycji. Formalnie bydgoskie Park&Ride jeszcze nie zostało oddane do użytku, bo ostatnie szlify są robione na parkingu przy ulicy Grudziądzkiej, zatem można uznać, że ten okres jeszcze nie płynie.

 

Poza parkingiem na Rondzie Kujawskim frekwencja na pozostałych jest znikoma, na Przylesiu w Fordonie przez cały grudzień zaparkowały zaledwie 3 samochody, dla Leśnego i Węzła Zachodniego to jest średnio jeden samochód dziennie.

 

Koszt budowy systemu to 45 mln zł, z czego ponad 30 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu