Jesteś tutaj: HomeBydgoszczParkingi na Mostowej znikną – to kolejny krok w ograniczaniu ruchu samochodowego w obrębie starówki

Parkingi na Mostowej znikną – to kolejny krok w ograniczaniu ruchu samochodowego w obrębie starówki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 luty 2023 00:40

W mediach społecznościowych prezydent Rafał Bruski zapowiedział, że na wiosnę rozpoczną się działania w celu likwidacji miejsc parkingowych na ulicy Mostowej, a w przyszłości najprawdopodobniej ruch samochody z tej ulicy może zniknąć całkowicie. W roku jest już kilka dni, w których nie można parkować i ruch jest ograniczany – szczególnie jest to okres Jarmarku Bożonarodzeniowego, w czasie którego koncepcja Mostowej bez samochodów zdobywa zwolenników.

Wiele osób może jeszcze pamiętać jak samochody parkowały na dzisiejszym Moście Staromiejskim, powoli z biegiem czasu podejmowane są jednak kolejne decyzje związane z ograniczaniem ruchu na Mostowej - W zaplanowanym na wiosnę konkursie zagospodarowania placu Teatralnego, funkcja komunikacyjna ulicy Mostowej zostanie ograniczona. Docelowo ma stać się ona na całej długości miejscem przyjaznym pieszym i rowerzystom, a także umożliwiać organizowanie różnych wydarzeń. Chcemy, by zamieniła się w miejsce spotkań mieszkańców, tak jak ma to miejsce, chociażby, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego – napisał na Facebook-u prezydent Rafał Bruski.

 

Na okres jarmarku Most Staromiejski i cała Mostowa stały się miejscem tętniącym życiem gości, co też wśród mieszkańców mogło wywołać pragnienie, aby ten obszar był więcej razu w ciągu roku wykorzystywany na tego typu wydarzenia. Żeby to osiągnąć trzeba jednak ograniczyć ruch.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu