Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz obwinia Lewicę za oddanie Akademii Medycznej UMK

Ratusz obwinia Lewicę za oddanie Akademii Medycznej UMK

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 luty 2023 14:08

Urząd Miasta wydając swoje media twierdzi, że zajmuje się informowaniem o wydarzeniach i nie ma tam miejsca na politykę, przeczy jednak temu publikacja wywiadu z radnym Koalicji Obywatelskiej, który z jednej strony obwinia posłów PiS, że za mało robią dla utworzenia Uniwersytetu Medycznego, jednocześnie stwierdza, że winę za likwidację Uniwersytetu Medycznego ponosi Lewica (z racji tego, że jest to publikator Urzędu Miasta, to traktujemy to jako stanowisko ratusza). Poseł Lewicy nie pozostaje dłużny KO.

 

Na miejskiej stronie ukazał się wywiad z radnym Maciejem Świątkowskim (przeprowadzony przez pracownika Urzędu Miasta) z Koalicji Obywatelskiej, który stwierdza:

Przypomnę, że w czasach łączenia CM z UMK rządzące SLD traciło popularność. Wymyślili sobie, żeby poprawić notowania, że bydgoskie uczelnie będą oczko wyżej: akademia stała się uniwersytetem. I przehandlowali wówczas Akademię Medyczną.

 

Dalej na miejskiej stronie internetowej radny Świątkowski żali się, że - poseł Tomasz Latos chyba nawet obraził.

 

Urzędnik odpowiedzialny za wytworzenie tej informacji jest przypisany w ratuszu do Biura Komunikacji Społecznej, do którego zadań należy udostępnianie informacji publicznej oraz prowadzenie Biuletynu Informacji Publicznej.

 

Relacje posła z radnym niekoniecznie są istotna kwestią, ale zarzuty pod adresem Lewicy, dawnego SLD, na miejskim publikatorze padły, dlatego o ustosunkowanie się do nich prosiliśmy posła Jana Szopińskiego - Trzeba pamiętać o tym, że włączenie tej uczelni było zgodne z wolą Senatu Akademii Medycznej, który jednomyślnie zgodził się na to.

 

Szopiński wspomina, że w Senacie Akademii Medycznej zasiadał właśnie profesor Świątkowski, głosowanie co prawda było tajne, ale jednomyślne.

 

Profesor Świątkowski potwierdza, że był członkiem senatu zlikwidowanej uczelni – Wyszedłem z tego głosowania – twierdzi pytany o tamte wydarzenia. Wynika z tego jednak, że przeciwko nie zagłosował.


 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu