Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRada Miasta apeluje o obniżenie podatku VAT na paliwa cieplarniane. Radni opozycji nie pojawili się na sali obrad

Rada Miasta apeluje o obniżenie podatku VAT na paliwa cieplarniane. Radni opozycji nie pojawili się na sali obrad

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 luty 2023 14:55

Rada Miasta Bydgoszczy na środowej sesji przyjęła apel do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne obniżenie podatku VAT na ciepło, gaz i energię elektryczną do 5%. Obecnie obowiązuje stawka 23%. Radni można powiedzieć, że przyjęli to stanowisko jednomyślnie, wynikło to jednak z tego, że na sali zabrakło radnych Prawa i Sprawiedliwości.


Przed rozpoczęciem dyskusji nad projektem stanowiska zaproponowanego przez klub Koalicji Obywatelskiej radni Prawa i Sprawiedliwości poprosili o 15 minut przerwy w obradach. Po tej przerwie radni na salę już jednak nie wrócili, dlatego kontynuowano procedowanie bez nich.

 

 

Radny Jakub Mikołajczak, który referował apel wskazał, że mieszkańcy Bydgoszczy na wyższym VAT zapłacą łącznie o 95 mln zł więcej.

 

- Jest mi przykro, że radni Prawa i Sprawiedliwości nie chcą, apelować w ważnych dla mieszkańców Bydgoszczy sprawach – ocenił z mównicy radny Mikołajczak.

 

- Jak wiemy brak zabrania głosu jest również zgody, stąd też brak PiS-u traktujemy za zgodę – wyraził pogląd radny Robert Kufel.

 

Mikołajczak dodał, że sposób zachowania radnych opozycji to – tchórzostwo.

 

Wcześniej radni się posprzeczali

We wcześniejszym punkcie sesji prezes miejskich wodociągów referował postęp prac nad budową kanalizacji deszczowej. Szereg pytań zadawał radny Szymon Róg z PiS, w pewnym momencie swoje niezadowolenie tak dużą liczbą pytań wyraził radny koalicji Szymon Wiłnicki. Radni PiS uznali to zdarzenie za pretekst do opuszczenia obrad.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu