Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRok więzienia w zawieszeniu dla sprawców śmiertelnego wypadku w którym zginęła 12-latka

Rok więzienia w zawieszeniu dla sprawców śmiertelnego wypadku w którym zginęła 12-latka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 26 luty 2023 00:57
Rok więzienia w zawieszeniu dla sprawców śmiertelnego wypadku w którym zginęła 12-latka Fot: KWP Bydgoszcz

W czerwcu 2021 roku na Rondzie Inowrocławskim doszło do tragicznego wypadku – zaczęło się błędu kierowcy seata, który zmieniając pas ruchu uderzył w volkswagena, który wpadł na chodnik doprowadzając do śmierci 12-latki. Poszkodowany został też 83-latek, który odniósł obrażenia. Wracamy do sprawy, bo kilka dni temu w tej sprawie zapadł wyrok.

 

Zdaniem śledczych którzy wyjaśniali przyczyny wypadku wina kierowcy seata jest bezsporna, uznali oni jednak, że kierowca volkswagena nie podjął odpowiednich manewrów obronnych, aby uniknąć tragedii. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał obu na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz konieczność zapłaty po 10 tys. zł rodzinie ofiary, a także po 2 tys. zł poszkodowanemu 83-latkowi. Sąd uznał, że doszło w przypadku obu oskarżonych do złamania przepisów ruchu drogowego, ale nie były to znaczące naruszenia, dlatego kara pozbawienia wolności jest w zawieszeniu.

 

Strony rozważają złożenie apelacji od wyroku, zarówno obrońca kierowcy volkswagena, który nie miał za dużo czasu na podjęcie reakcji, ale też rozważa to prokuratura mogąc oczekiwać bardziej dotkliwej kary.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu