Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPłyta Starego Rynku po zimie wygląda dość obiecująco

Płyta Starego Rynku po zimie wygląda dość obiecująco

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 luty 2023 09:24

Co prawda kalendarzowo jeszcze mamy zimę, ale coraz częściej pojawiają się akcenty wiosenne. Na dzisiaj płyta Starego Rynku wygląda nie najgorzej, co może wstępnie potwierdzać, że zrealizowane latem prace naprawcze były skuteczne.

 

W wakacje doszło do wymiany fug, po tym jak raport Najwyższej Izby Kontroli wskazał, że przyczyną powstania osadów było zastosowanie złej technologii fugowania. Będąc po pierwszych miesiącach od wymiany fug obserwacje są obiecujące, pokazując iż z istotnym elementem problemu sobie poradziliśmy.

 

Całkowicie nie uda się uniknąć problemu zabrudzania się płyt Starego Rynku, bo wpływ na to ma nawet to czym palimy w piecach. Dlatego ratusz zakładał, że być może 1 lub 2 razy w roku będzie trzeba przeprowadzić czyszczenie, co potrwa około 1-2 dni. Być może jednak takie prace będzie można przeprowadzać jeszcze rzadziej. Pierwsze oceny sytuacji poznamy zapewne za kilka tygodni, pierwsze wrażenie z końcówki lutego jest jednak obiecujące.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu