Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWicekonsul generalny Ukrainy: Jednym z kluczowych partnerów w walce Ukrainy z okupantem jest Rzeczpospolita Polska

Wicekonsul generalny Ukrainy: Jednym z kluczowych partnerów w walce Ukrainy z okupantem jest Rzeczpospolita Polska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 luty 2023 08:35

Dzisiaj przypada pierwsza rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę, z tej okazji podziękowania dla Polaków skierował wicekonsul Ukrainy w Gdańsku Oleksandr Martsiniv oraz konsul honorowy w Bydgoszczy Krzysztof Sikora, który życzy Polakom i Ukraińcom, abyśmy wrócili do normalnych czasów, które miały miejsce przed 24 lutego 2022 roku.

- Przygotowujemy tą rozmowę w dniu w którym Joe Biden, prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosi orędzie do świata w Polsce, w Warszawie. To ważny moment. Ważny moment dlatego, że Rosja dokładnie rok temu ustami Putina usprawiedliwiała bandycki napad na sąsiedni, niezależny kraj. Putin w prymitywne, naiwne sowiecki sposób tłumaczył, dlaczego musi zaatakować Ukrainę, dlaczego Ukraina zagraża Rosji. Absurdalne tezy, absurdalny cyrk – mówi Krzysztof Sikora, konsul honorowy Ukrainy w Bydgoszczy - Życzę wszystkim nadziei i Polakom, i Ukraińcom, że wrócimy do normalnych czasów. Polakom dziękuję za zaangażowanie przez ten rok i proszę o to, żeby tej hojności nie tracili w przyszłości. Będzie ona potrzebna przez wiele, wiele lat.


- W ciągu ostatniego roku Ukraina zapewniła sobie poparcie całego cywilizowanego świata. Dzięki wsparciu ukraińskich partnerów, będziemy dalej walczyć z wrogiem i jesteśmy pewni, że w najbliższym czasie zbliżymy się do zwycięstwa – podkreśla wicekonsul generalny Ukrainy w Gdańsku - Jednym z kluczowych partnerów w walce Ukrainy z okupantem jest Rzeczpospolita Polska, która od pierwszego dnia inwazji pomaga Ukrainie i narodowi ukraińskiemu. Pomaga, wysyłając wsparcie do Ukrainy, pomaga też obywatelom Ukrainy, którzy przybyli na terytorium RP i znaleźli tu schronienie. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność każdemu Polakowi, który udzielił schronienia Ukraińcowi i udzielał mu pomocy przez ten cały ten rok

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu