Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzeszło pół roku po otwarciu parkingu wielopoziomowego: W godzinach roboczych obłożonych jest kilkadziesiąt miejsc

Przeszło pół roku po otwarciu parkingu wielopoziomowego: W godzinach roboczych obłożonych jest kilkadziesiąt miejsc

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 01 marzec 2023 00:49

Parking wielopoziomowy przy ulicy Grudziądzkiej został otwarty w czerwcu, przez pierwsze tygodnie kierowcy parkowali na nim sporadycznie, teraz jest już znacznie lepiej, choć obaw o to czy znajdzie się dla nas miejsce nie musimy mieć.

 

Sprawdziliśmy w piątek w godzinach roboczych jak wygląda obłożenie parkingu, czyli w czasie płatnego parkowania. Zaparkowanych było przeszło 50 pojazdów, które postawione były na pierwszych trzech kondygnacjach. Do pełnego zapełnienia jest zatem jeszcze spora rezerwa – parking liczy bowiem w tej części 270 miejsc parkingowych.

 

Na pewno obłożenie jest jednak znacznie większe niż było to jeszcze latem. Po sąsiedzku otwarte ma być kolejne 300 miejsc w systemie Park&Ride, otwarcie tamtej części parkingu się opóźnia.

 

Zgodnie z regulaminem pierwsza godzina parkowania kosztuje 3,80 zł, druga 5,40 zł. Można bezpłatnie zaparkować natomiast na 30 minut raz dziennie(konieczne jest pobranie bezpłatnego biletu z parkomatu). Parkować można bezpłatnie natomiast po godzinie 18:00 oraz w soboty i w niedzielę.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu