Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW zadumie, z gośćmi z Ukrainy, wspominamy ukraińskich bohaterów

W zadumie, z gośćmi z Ukrainy, wspominamy ukraińskich bohaterów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 luty 2023 21:01

Rok temu spontanicznie Ukraińcy i Polacy zebrali się na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy, aby wyrazić solidarność z Ukraińcami walczącymi z rosyjską agresją. Rok po tym zdarzeniu Ukraińcy i Polacy ponownie spotkali się, tym razem w Młynach Rothera, na rocznicowym spotkaniu zadumy. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego odegrania hymnów państwowych.

 

 

Poprzez poezję i muzykę wyrażano pojawiające się dzisiaj emocje, a z racji tego, że sytuacja jest poważna, spotkanie miało charakter podniosły. Obecni byli goście z Ukrainy – wdowy po żołnierzach poległych na froncie oraz ukraińscy wolontariusze wspomagający żołnierzy na froncie. Piątkowy wieczór był dedykowany głównie poległym, wiele twarzy młodych ludzi, którzy zginęli bohatersko prezentowane było w sąsiedniej sali na wystawie.

 

- Wszyscy, którzy oddali życie zasługują na zwycięstwo Ukrainy – podsumował zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.

 


Wideo relacja - do obejrzenia której zapraszamy, aby wrzuć się w klimat wydarzenia, jest naszym pierwszym materiałem zrealizowanym pilotażowo w technologi 4K


 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu