Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanie przeciwni odebraniu honorowego obywatelstwa św. Janowi Pawłowi II

Bydgoszczanie przeciwni odebraniu honorowego obywatelstwa św. Janowi Pawłowi II

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 marzec 2023 11:39

60% uczestników sondażu zleconego przez Urząd Miasta Bydgoszczy negatywnie ocenia pomysł odebrania honorowego obywatelstwa Bydgoszczy św. Janowi Pawłowi II. Sam fakt zlecenia tego sondażu wskazywać może, że politycznie taka inicjatywa mogła być brana pod uwagę. Do tej pory o możliwości pozbawienia św. Jana Pawła II tytułu dywagowali pojedynczy radni.

Pytanie o postać honorowego obywatela pojawiła się w ramach sondażu jaki zlecił ratusz w sprawie jakości życia, w którym pytano m.in. o ocenę prezydenta wśród mieszkańców. W kwestii św. Jana Pawła II 36% badanych oceniło pomysł zdecydowanie negatywnie, bardziej umiarkowana negatywna ocena to kolejne 24%. Pozytywnie pozbawienie go honorowego obywatelstwa oceniło 20% badanych, w tym zdecydowanie tylko 4%.

 

Największe poparcie dla pomysłu wyraziły osoby w wieku 40-49 lat – aż 34% opinii poparcia oraz najmłodsi badani 18-29 z 30% poparciem. Najbardziej sceptyczna była grupa wiekowa 60-69 lat – 8% poparcia.

 

Zadanie tego pytania w sondażu wygląda jak badanie gruntu pod możliwą inicjatywę, patrząc jednak na wyniki sondażu, pojawienie się takiej inicjatywy wydaje się mało prawdopodobne.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu