Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBilety w PKP Intercity nieco staniały, ale są raczej droższe niż pod koniec roku

Bilety w PKP Intercity nieco staniały, ale są raczej droższe niż pod koniec roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 05 marzec 2023 00:00

W styczniu nie brakowało głosów krytycznych po dość znaczącej podwyżce cen biletów w pociągach PKP Intercity, dość aktywni w krytyce polityki państwowego przewoźnika byli posłowie opozycji. Następnie ze strony rządu padła zapowiedź, że od marca będzie znowu obniżka cen, powrót do starych cen. Sprawdzamy jak to wygląda w przypadku Bydgoszczy.

Styczniowa podwyżka mogła być dość dotkliwa bowiem jak oszacowaliśmy dla Bydgoszczy na trasach w kierunku: Warszawy, Poznania i Trójmiasta bilety podrożały o ok. 25%, gdy jak informowało Ministerstwo Infrastruktury średnio bilety podrożały o ok. 12%, co może świadczyć, że bydgoszczanie byli bardziej dotknięci podwyżką.

 

Bilety od marca miały stanieć

Tak jak robiliśmy analizy w styczniu, sprawdziliśmy w ostatnią środę ceny biletów na następny dzień. Z Bydgoszczy do Warszawy w 2 klasie znalazły się one w przedziale 61-67 zł, to na pewno mniej niż 75 zł ze stycznia, ale wcześniej z dnia na dzień można było kupić bilet poniżej psychologicznej granicy 60 zł.

 

Do Poznania bilet na dzień następny kosztuje ok. 46 zł, do Gdyni za 53 zł. Marcowa obniżka przyniosła zatem w tych kierunkach o około 5 złotych tańsze bilety. Jeszcze w grudniu były one jednak nieco tańsze.

 

Nie oznacza to jednak, że ma szans pojechać taniej – do Poznania z około dwutygodniowym wyprzedzeniem możemy kupić bilet nawet za 22 zł, do Warszawy natomiast za około 30 zł (jeżeli trafimy na mniej obłożone godziny).

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu