Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSejmik uczcił medalem Stella Copernicana Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC)

Sejmik uczcił medalem Stella Copernicana Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 marzec 2023 07:36
Sejmik uczcił medalem Stella Copernicana Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC) Fot: JFTC

W na sesji Sejmiku Województwa w dniu 27 lutego Sejmik Województwa nadał zaszczytne wyróżnienia Stella Copernicana Cuiaviae et Pomeraniae działającemu od 2004 roku w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. To jedna z najważniejszych instytucji NATO w Europie zajmująca się przygotowywaniem oficerów do misji wojskowych oraz budowaniu interoperacyjności między siłami państw członkowskich i sprzymierzonych.

W uchwale przyznającej to wyróżnienie w sposób szczególny podkreśla się współpracę JFTC z Województwem Kujawsko-Pomorskim. Podkreśla się też zaangażowanie JFTC w życie lokalne – Przedstawiciele Centrum są ponadto obecni podczas uroczystości i wydarzeń rocznicowych na terenie województwa, w tym w trakcie ważnych oraz symbolicznych upamiętnień związanych z historią regionu oraz kraju, organizowanych lub współorganizowanych przez samorząd województwa – czytamy w uchwale sejmiku – Przedstawiciele Centrum konsekwentnie budują dobre relacje oraz kształtują właściwe wzorce we współdziałaniu z różnymi podmiotami.

 

W uzasadnieniu do uchwały stwierdza się też – Wieloletnia współpraca z JFTC jest korzystna dla obu stron i przekłada się pozytywnie na różne aspekty rozwoju naszego regionu.

 

Dalej Sejmik Województwa wskazuje, że obie strony odnoszą korzyści chociażby w kwestii funkcjonowania Portu Lotniczego Bydgoszcz.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu