Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolitechnika na poważnie bierze się za Wydział Medyczny. Rektor powołał prorektora

Politechnika na poważnie bierze się za Wydział Medyczny. Rektor powołał prorektora

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 marzec 2023 14:40

Profesor Szymon Różański, do tej pory kierujący Biurem Rektora, został powołany na stanowisko prorektora ds. organizacji Wydziału Medycznego. Jest to specjalnie powołany do tego zadania prorektor, co pokazuje, iż władze Politechniki Bydgoskiej poważnie traktują szansę rozwojowe jakie może przynieść uruchomienie Wydziału Medycznego.

- To dla mnie zaszczyt dołączyć do tak prężnego zespołu, który działa niestandardowo, podejmuje ambitne wyzwania i odważne patrzy w przyszłość. Zdaję sobie sprawę z powagi zadania jakie zostało mi powierzone i dołożę wszelkich starań by temu sprostać. Medycyna na Politechnice Bydgoskiej to nasza przyszłość, odpowiedź na aktualne potrzeby społeczeństwa i jednocześnie wykorzystanie potencjału naszej Uczelni oraz olbrzymia szansa na jej rozwój – mówi nowo powołany prorektor.

 

Prof. Różański z Politechniką Bydgoską związany jest od 25 lat, pracę zaczynał na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii, specjalizuje się w gleboznawstwie. Oprócz kierowania biurem rektora od 4 lat kieruje Laboratorium Badań Chemicznych i Analiz Instrumentalnych.

O tym, że Politechnika Bydgoska jest zainteresowana utworzeniem Wydziału Medycznego dowiedzieliśmy się przed tygodniem podczas wizyty Przemysława Czarnka. Dowiedzieliśmy się też, że zakulisowo były prowadzone rozmowy od wielu miesięcy, publicznie nikt tego jednak nie potwierdzał. Minister Czarnek podczas ubiegłotygodniowej wizyty na Politechnice zapowiedział, że pomysł utworzenia Wydziału Medycznego ma wielu sojuszników w rządzie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu