Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOtwarto ostatni bydgoski Park&Ride przy Grudziądzkiej. Poradnik dla kierowców, aby się nie pogubić

Otwarto ostatni bydgoski Park&Ride przy Grudziądzkiej. Poradnik dla kierowców, aby się nie pogubić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 marzec 2023 19:01

Od poniedziałku 6 marca kierowcy mają do dyspozycji dodatkową przestrzeń parkingową w obiekcie wielopoziomowym przy ulicy Grudziądzkiej. Na pierwszy rzut oka funkcjonująca od przeszło pół roku podstrefa C płatnego parkowania oraz Park&Ride wyglądają tak samo, ale w praktyce są spore różnice w zasadach. Dlatego przygotowaliśmy dla kierowców nasz poradnik, aby nie wpadli w pułapkę.

Podstrefa C znajduje się bardziej na południe, bliżej wzgórza, tam wjeżdżamy bez szlabanu. Opłaty za parkowanie w obu częściach są takie same: pierwsza godzina 3,80 zł, druga 4,50 zł, trzecia 5,40 zł, a następnie 3,80 zł, z tą różnicą, że na podstrefie C opłaty są pobierane w dni powszednie do godziny 17, w weekendy i w święta można tutaj parkować bezpłatnie. Raz dziennie można też zaparkować pojazd do 30 minut bezpłatnie (warunkiem jest pobranie bezpłatnego biletu z parkomatu). Mankamentem jest to, że płacić trzeba monetami, póki co płatności bezgotówkowych podstrefa C nie obsługuje, jest zapowiedź, że się to kiedyś zmieni.

 

Wjazd na Park&Ride odbywa się przez szlaban (na wjeździe system szczytuje nasze tablice rejestracyjne), tutaj kartą już zapłacimy. Dodatkowo w czasie parkowania możemy bezpłatnie podróżować komunikacją miejską, choć wydać się może mało prawdopodobne, że ktoś przyjedzie do centrum na drogi parking, aby przesiąść się na autobus, w to w teorii jest to możliwe. Na Park&Ride opłaty obowiązują cały czas, także po 17 i w dni wolne od pracy. Ponadto pomiędzy godziną 1:59 i 2:01 w nocy ma miejsce przerwa techniczna, wówczas znajdowanie się naszego pojazdu na parkingu oznaczać będzie dopłatę 100 zł.

 

Trochę to pokręcone, ale tak ustalili miejscy radni.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu