Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadny pyta w interpelacji kiedy przebudowany będzie most w Smukale, ten odpowiada, że jak PiS przegra wybory

Radny pyta w interpelacji kiedy przebudowany będzie most w Smukale, ten odpowiada, że jak PiS przegra wybory

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 17 marzec 2023 06:51

Do bardzo nietypowej korespondencji doszło pomiędzy radnym Jarosławem Wenderlichem i prezydentem Rafałem Bruskim w kontekście planów budowy prrzebudowy mostowej w Smukale w ciągu ulicy Biwakowej. Radny Jarosław Wenderlich wskazuając, że taką inwestycję ratusz planował zapytał o przewidywany harmonogram tej inwestycji.

 

Kiedy można się spodziewać przetargu na przebudowę mostu w Smukale? - pyta radny. Całe pismo poniżej:

 

 

Prezydent Rafał Bruski odpowiada, że jak rząd przestanie zabierać samorządom dochody z podatku PIT i ,,przekazywać swoim ,,kolesiom” i znajomym w ramach programów ,,wila+”, ,,NCBR+” itp.

 

Dalej prezydent wskazuje, że na dzisiaj nie ma środków na tę inwestycję, ale ,,Mam nadzieję sytuacja samorządów zmieni się radykalnie po jesiennych wyborach parlamentarnych”. Co można odebrać jako stwierdzenie, że środki będą jak PiS przegra wybory. Cała odpowiedź prezydenta:

 

Korespondencja na pewno dość oryginalna, ale mieszkańcy z niej nie dowiadują się kiedy może ten most być przebudowany.

 

Media ratuszowe chwalą się inwestycją

Również w marcu na łamach mediów ratuszowych można wyczytać, że miasto podpisało umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla tego mostu ,,tu powstać ma nowy obiekt wraz z drogą dla rowerzystów, który połączy się z powstającą infrastrukturą rowerową w rejonie pętli autobusowej” - chwali się ratusz.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu