Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMarysia Ćwikła miała największą wiedzę o polskim parlamencie

Marysia Ćwikła miała największą wiedzę o polskim parlamencie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 marzec 2023 12:42

W środę 15 marca w Zespole Szkół nr 7 im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy odbył się konkurs wiedzy o Sejmie, zorganizowany z okazji 60-lecia tej szkoły. Konkurs zorganizowała Kancelaria Sejmu we współpracy z posłem Janem Szopińskim. Nagrody za pierwsze miejsce ufundowała marszałek Sejmu.

Sam konkurs poprzedziły wykłady na temat architektury budynku polskiego parlamentu oraz obowiązującego trybu ustawodawczego. Celem konkursu było bowiem promowanie polskiego parlamentaryzmu i procesu tworzenia prawa.

 

 

Konkurs wygrała Marysia Ćwikła, która najtrafniej odpowiadała na pytania. Po zaciętej dogrywce drugie miejsce zajął Stanisław Semionow przed Kamilem Szemczakiem.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu