Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLuty kolejnym miesiącem w którym przybywało w Bydgoszczy bezrobotnych. Nie są to jednak duże liczby

Luty kolejnym miesiącem w którym przybywało w Bydgoszczy bezrobotnych. Nie są to jednak duże liczby

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 marzec 2023 07:49
Luty kolejnym miesiącem w którym przybywało w Bydgoszczy bezrobotnych. Nie są to jednak duże liczby Fot: Bartosz Bieliński

Na koniec lutego w Bydgoszczy zarejestrowanych było dokładnie 3.962 osób bez pracy, to o 105 więcej niż pod koniec stycznia. Lutym był piątym miesiącem z rzędu, gdy notowany był wzrost zarejestrowanych bezrobotnych, stopa bezrobocia utrzymuje się jednak nadal 2,3% i jest wciąż bliska rekordu 2,1%.

W ostatnich pięciu miesiącach najwyższy wzrost bezrobocia odnotowano w styczniu o 226 osób, wzrost powyżej 100 miał miejsce jeszcze w październiku i teraz w lutym. W pozostałych miesiącach (listopad, grudzień) były to wzrosty dość minimalne.

 

Pokazuje to, że gospodarka nieco zwolniła, istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że marzec może przynieść już z uwagi na wiosenne prace sezonowe, odwrócenie tej tendencji.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu