Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLuty kolejnym miesiącem w którym przybywało w Bydgoszczy bezrobotnych. Nie są to jednak duże liczby

Luty kolejnym miesiącem w którym przybywało w Bydgoszczy bezrobotnych. Nie są to jednak duże liczby

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 marzec 2023 07:49
Luty kolejnym miesiącem w którym przybywało w Bydgoszczy bezrobotnych. Nie są to jednak duże liczby Fot: Bartosz Bieliński

Na koniec lutego w Bydgoszczy zarejestrowanych było dokładnie 3.962 osób bez pracy, to o 105 więcej niż pod koniec stycznia. Lutym był piątym miesiącem z rzędu, gdy notowany był wzrost zarejestrowanych bezrobotnych, stopa bezrobocia utrzymuje się jednak nadal 2,3% i jest wciąż bliska rekordu 2,1%.

W ostatnich pięciu miesiącach najwyższy wzrost bezrobocia odnotowano w styczniu o 226 osób, wzrost powyżej 100 miał miejsce jeszcze w październiku i teraz w lutym. W pozostałych miesiącach (listopad, grudzień) były to wzrosty dość minimalne.

 

Pokazuje to, że gospodarka nieco zwolniła, istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że marzec może przynieść już z uwagi na wiosenne prace sezonowe, odwrócenie tej tendencji.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu