Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSędziowie od wielu miesięcy 18-tego dnia miesiąca przypominają o problemach z praworządnością

Sędziowie od wielu miesięcy 18-tego dnia miesiąca przypominają o problemach z praworządnością

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 marzec 2023 15:01

Już od kilku lat każdego 18-tego dnia miesiąca część bydgoskich sędziów wspierana przez organizacje obywatelskie związane z opozycją organizuje pikiety, które mają symbolicznie pokazywać obywatelom, że w Polsce wokół praworządności cały czas jest spór.


Taka pikieta została zorganizowana również w sobotę - Ku dobremu na razie to nie idzie. Cieszymy się jednego, że zrozumienie tego, że ta sytuacja wymaga aktywności prawników i obywateli jest coraz szersze – ocenił sędzia Jakub Kościerzyński, wiceprezes bydgoskiej Iusiticii.


Sędzia odnosząc się do aktualnej sytuacji wspomniał - Te działania to wyraz poparcia i sprzeciwu przewodniczącej neo KRS, która na skutek wyroku nieprawomocnego próbuje dyscyplinować sędzie która ten wyrok wydała, czy też wpływać na rozstrzygnięcie.

 Spór o polską samorządność to jeden z powodów, które sprawiają, że Polska nie otrzymała jeszcze z Unii Europejskiej funduszy z Krajowego Programu Odbudowy.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu